Fundacja Niezniszczalni to miejsce, które na nowo łączy polskich kredytobiorców ze szwajcarskim frankiem. Zacznijmy tę historię od nowa…

Pomoc, jaką oferuje Fundacja to dofinansowanie do formalności i kosztów związanych z pozwem do sądu oraz współpraca z najlepszymi Kancelariami na terenie Polski. W większości przypadków Fundacja pokrywa aż 80%  kosztów. W zależności od umowy, którą Państwo podpisali z bankiem, waszą sytuacją rodzinną, gospodarczą, społeczną, już po złożeniu pierwszego wniosku do naszej Fundacji nasi analitycy, zweryfikują o jaką dotację mogą się Państwo starać.

Fundacja Niezniszczalni to miejsce, w którym uzyskasz profesjonalną pomoc!

To miejsce, które wraz ze Szwajcarskim Funduszem Finansowym walczyć z nieuczciwymi bankami oraz błędnymi umowami.

Ilość aktywnych kredytów "frankowych"

Liczba osób spłacających "frankowych"

Wysokość zadłużenia Polaków we frankach szwajcarskich

Szwajcarski Fundusz Finansowy z siedzibą w Zurichu powstał w 2015 roku, kiedy pojawił się problem z potencjalnie niewypłacalnymi kredytobiorcami. Wiedząc, że znaczna część Europy uwierzyła w nisko oprocentowane kredyty w ich walucie, dają pomoc w uczciwym rozwiązaniu sprawy w sądzie.

Najwięcej problemów z zadłużeniem w szwajcarskiej walucie mają, Austria 38,1 mld euro, Niemcy 23,7 mld euro, Francja 21,2 mld euro. Największy wskaźnik procentowy krajowego PKB został osiągnięty na Węgrzech 12,2%. W tych krajach pomoc Funduszu Szwajcarskiego została skierowana jako pierwsza.

Polskie zadłużenie na III kw. 2014 roku wynosiło 34 mld euro, co dało 8,2% krajowego PKB.

Czasy rekordowo niskiego oprocentowania w Szwajcarii minęły, przynajmniej na jakiś czas. Tamtejszy Bank Centralny wyraźnie stroni od dotychczasowej polityki usztywniania kursu krajowej waluty, gdyż priorytetem jest dla niego walka z inflacją. W lutym 2023 wskaźnik inflacji wyniósł u Szwajcarów 3,4 proc. Polska, jak i wiele innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, może, póki co pomarzyć o takim odczycie, dla przyzwyczajonych do stabilności Szwajcarów jest on jednak nie do przyjęcia.

Kontynuują więc swoją walkę ze wzrostem cen dóbr konsumpcyjnych poprzez podnoszenie stóp procentowych. Decyzja tamtejszego Banku Centralnego dotknie oczywiście nie tylko samych Szwajcarów, ale i setek tysięcy osób mających kredyty waloryzowane kursem helweckiej waluty.

W Polsce wciąż aktywnych jest ok. 340 tys. kredytów pseudofrankowych, spłacanych łącznie przez ok. 600 tys. osób. Większość tych zobowiązań w dalszym ciągu nie została objęta sporem sądowym.

Co pozostaje kredytobiorcom frankowym, których nie stać na kolejny wzrost miesięcznej raty? Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest oczywiście pozew i dążenie do podważenia umowy w sądzie. Frankowicze wygrywają z bankami już ok. 98 proc. takich postępowań. Zaobserwowano fakt, że rezygnacja z postępowania sądowego pojawia się głównie z braku funduszy na opłacenie kosztów sądowych oraz pełnomocnictwa Kancelarii Prawnej.

Jakie dokumenty potrzebujesz?

W pierwszej kolejności wypełnia ankietę na naszej stronie, znajdziesz ja tutaj.
Jest to podstawa do ubiegania się o dotację. Do kolejnego etapu będzie Państwu potrzebna umowa kredytowa.
Po sprawdzeniu dokumentów przez naszych analityków odezwiemy się do Państwa z decyzją czy dotacja została przyznana i w jakiej kwocie a reszta to już czysta formalność.
Państwa sprawa trafia do wybranej przez nas kancelarii prawnej, dostosowanej do Państwa potrzeb związanych z umową bankową.

Weryfikacja przesłanych informacji

Doświadczona kancelaria

Od tego momentu jesteście naszymi podopiecznymi, podopiecznymi Fundacji Niezniszczalni!